Forum GOLDEN RETRIEVER Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Zbyt przyjacielski Golden

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum GOLDEN RETRIEVER Strona Główna -> Wychowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Milhay
Miłośnik goldenów


Dołączył: 21 Cze 2017
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:19, 10 Lip 2019    Temat postu: Zbyt przyjacielski Golden

Witam, mój golden jest dość młodym psiakiem, ma 2 lata. Kinder, bo tak się wabi, kochał zawsze inne psy, uwielbiał ludzi i wszędzie było go pełno. Mimo iż konsekwentnie starałam się go wychować i na wielu płaszczyznach się to udało, ludzie i inne zwierzęta są nie do pokonania (mimo iż był socializowany odpowiednio), a ostatnio PROBLEM SIĘ ZASILIŁ.

Poradźcie mi prosze co zrobić z Kinderem, który aktualnie widząc psa (zwłaszcza małegoo) potrafi stanąć na środku drogi, położyć się i czekać aż pies zniknie z horyzontu, albo zbliży się do niego żeby móc wystartować w jego kierunku żeby tylko zacząć wokół niego skakać, brykać i witać się. Nie da się go odciągnąć, łapy rozkłada jak żaba, pazury zaciąga i ani rusz. Nie chcę żeby stwarzał zagrożenie, a nic na niego nie działa. Przysmak, komenda...czasem sam się rozproszy i zaczyna słuchać.

Nigdy wcześniej nie było to w takim stanie. Wcześniej po prostu przechodząc obok psów ciągnął w ich strone, ale przy mocniejszym tąpnięciu i przyciągnięciu do siebie, przestawał... aktualnie robi to co opisałam, po prostu z dnia na dzień...jest to męczące powoli, byłam z nim nawet w szkółce dla psów, ale jak mówiłam...po 60min ani komenda ani przysmak ani próba odciągnięcia, ani nic! Czy coś mogło to spowodować? Czy zmiana otoczenia pomoże mu z tym? Czy ktoś miał podobny problem? Proszę o pomoc, bo nawet mój ojciec, który siły ma dużo potrafi zostać przeciągnięty przez pół ulicy, jak tylko piesek wpadnie mu w oko...

Dziękuję za pomoc.
PS czy on się kiedyś przestanie lenić Evil or Very Mad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
12Marek
Glob.Moderator


Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2050
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:48, 14 Lip 2019    Temat postu:

Witaj,
Przykro mi to pisać ale jak widzisz forum praktycznie zamarło...
Ja niestety nie czuję się na siłach aby prawidłowo ci pomóc.
Są grupy na FB typu "Życie z golden retriever" czy "Kochamy Goldeny"a w nich na pewno dostaniesz "pińcet" komentarzy jak postępować.
Na pewno napiszą ci że musicie ćwiczyć posłuszeństwo, nauczyć się skupiać psa na sobie itd
Wiem po sobie i moim uparciuchu ile to daje...
Ale może znajdzie się tam ktoś kto rzeczowo podejdzie do sprawy i poradzi coś co zadziała.
A czy wyrośnie?
Mój do dziś choć ma ponad 11 lat na widok innych psów ciągnie jak traktor a do maluchów jak lokomotywa...
No ale mój nie reagował na smaczki i zawsze ciągnął na smyczy :evil
I jakoś nie potrafiłem go tego oduczyć a teraz chciałbym aby miał siły jak najdłużej.
Kinder jest młody. Tak już ma najwyraźniej. Ale walcz bo dojdzie albo już jest popęd płciowy i będzie masakra.

Druga rzecz że taki duży pies jak skacze i szaleje może malucha na śmierć przestraszyć i nie każdy właściciel yorka czy ratlerka to rozumie i popiera. Może być spięcie na tym tle.

Możesz zajrzeć do mojego tematu"mój pies już nie ciągnie na smyczy i wraca na przywołanie"
Właśnie zauważyłem że Kabi miał wtedy też około 2 lata Smile
http://www.goldenretriver.fora.pl/wychowanie,5/moj-pies-juz-nie-ciagnie-na-smyczy-i-wraca-na-zawolanie,5430.html


Powodzenia!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum GOLDEN RETRIEVER Strona Główna -> Wychowanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Forum.
Regulamin